czwartek, 2 czerwca 2016

Pozycjonowanie strony internetowej - SEO on-site w 2016

SHARE

Jeśli szukacie wskazówek jak metodami on-page podnieść w rankingu pozycjonowaną stronę, mam nadzieję, że przedstawiona poniżej infografika będzie odpowiedzią na Wasze potrzeby.
Jest to prosta lista, której zastosowanie może przełożyć się bezpośrednio na zwiększenie oglądalności i szersze dotarcie użytkowników.


Pozycjonowanie strony internetowej SEO on-page | part 1
Pozycjonowanie strony internetowej SEO on-page|part 2
Pozycjonowanie strony internetowej SEO on-page|part 3
Pozycjonowanie strony internetowej SEO on-page|part 4
Pozycjonowanie strony internetowej SEO on-page|part 5
Pozycjonowanie strony internetowej SEO on-page|part 6
Pozycjonowanie strony internetowej SEO on-page|part 7
Pozycjonowanie strony internetowej SEO on-page|part 8
Pozycjonowanie strony internetowej SEO on-page|part 9Optymalizacja szybkości wczytywania strony internetowej

Google potwierdziło, że szybkość ładowania strony jest sygnałem do podniesienia bądź obniżenia rankingu strony internetowej. Żyjemy w szybkim świecie i jeśli strona wczytuje się zbyt długo, sami wiecie z doświadczenia, że ją porzucimy.

 • obrazy i zdjęcia ważą najwięcej, więc warto optymalizować rozdzielczość i wybrać odpowiedni format pliku stratny .jpg lub bezstratny .png
 • korzystaj z dobrego hostingu z szybkimi serwerami

"Title" tag - poprawna optymalizacja kluczem do sukcesu pozycjonowanej strony.


"Title" tag jest najważniejszym elementem działań SEO on-page, poniżej wskazówki jak go wykorzystać

 • jeśli to możliwe zawsze umieszczaj słowo kluczowe na początku, dla robotów wyszukiwarki to sygnał o ważności danej frazy
 • optymalna ilość znaków w tytule mieści się w widełkach 50-60 znaków, Google lubi krótkie tytuły
 • oznacz tytuł nagłówkiem H1, wzmocnisz przekaz
 • tytuł musi być unikalny i oryginalny
Tutaj znajdziesz jeszcze więcej informacji o znaczniku Title

SEO przyjazne URL


Adres URL, podobnie jak tag "Title" pełni ważną rolę w strategii SEO on-page i pozycjonowaniu stron www.
 • w pierwszych 3-5 słowach adresu url, użyte frazy mają największą moc
 • twórz krótkie i zwięzłe adresy
 • zawsze, ale to zawsze umieść pozycjonowaną frazę adresie URL

Zdjęcia, filmy, infografiki na stronie WWW


Umieszczenie wszelkiego rodzaju multimediów na stronie docelowej może zmniejszyć współczynnik odrzuceń i zwiększyć czas przebywania użytkowników na stronie, czyli na jednym ogniu upiec możemy dwie pieczenie, ponieważ Google na podstawie tych czynników klasyfikuje ważność naszej strony. Z punktu widzenia pozycjonowanej strony elementy bardzo istotne

Linki zewnętrzne do naszej strony - jakość nad ilość


Linki zewnętrzne prowadzące do strony to wiadomość dla robotów internetowych o czym ona jest, jakiej tematyki użytkownicy mogą się spodziewać, a jeśli linkują do nas znane marki internetowe to jednocześnie sami zyskujemy w rankingu

Pozycjonowana fraza w pierwszych 100 wyrazach


Słowa kluczowe są elementem tytułu, meta opisów, adresu URL i jak łatwo się domyślić to kluczowy element w treści, która zawarta jest na stronach docelowych. Koniecznie powinny się pojawić w pierwszych 100 słowach, zasada jest prosta, im wcześniej tym lepiej.

Semantyczne słowa klucze


Semantyczne słowa kluczowe to nic innego jak słowa kluczowe, które nawiązują do frazy głównej, na którą ma być pozycjonowana strona. Pozwalają na dokładne opisanie tematu bez powtarzania tych samych fraz kluczowych. Dzięki temu algorytm Google uznaje treści za oryginalne i dopasowane do konkretnej tematyki.

RWD jak responsywność 


Liczba urządzeń mobilnych, dzięki którym możemy przeglądać strony internetowe, robić zakupy, rośnie z roku na rok i nie zanosi się na zmianę trendu, zatem grzechem byłoby niewykorzystanie tego. Responsywność rozwiązuje problem dostosowania wyświetlanych stron do różnych wielkości ekranów urządzeń przenośnych. Brak dostosowania jest karane przez Googla spadkiem w rankingu.

Optymalizacja grafik i zdjęć


Pamiętaj, by w każdym zdjęciu bądź grafice, które wstawiasz na stronach docelowych, umieścić słowo na które pozycjonujesz, równie istotna jest pozycjonowana fraza zawarta w znaczniku "ALT". Więcej informacji o optymalizacji strony znajdziesz klikając w link.

Połącz stronę z serwisami społecznościowymi


Media społecznościowe same w sobie nie wpływają na pozycję strony, jednak potrafią wygenerować dodatkowy ruch na pozycjonowanej stronie. Dzięki dodaniu ikonek społecznościowych zwiększasz szansę na organiczne pozyskanie linków, a także na wirusowe rozprzestrzenienie treści które udostępniasz, więc jest o co walczyć.

Ilość słów w artykule a pozycjonowanie strony


Google promuje długie, wyczerpujące i merytoryczne artykuły, z których czytający może wynieść konkretne informacje. Wyczerpujące tematy mają samoistną zdolność do zajmowania wyższych pozycji. Chodzą słuchy że 2000 słów to dobry początek wspinaczki po szczeblach pozycji Google

Podnieś czas spędzany na stronie


Jeśli ktoś po wejściu stronę od razu klika przycisk "WSTECZ" daje jasny sygnał wyszukiwarce, że mamy do czynienia z niskiej jakości portalem. Google wykorzystuje w swoim algorytmie znacznik czasu jaki użytkownik przebywa na naszych witrynach. Warto zatem pisać ciekawe, merytoryczne i długie artykuły. Wszyscy będą zadowoleni, autor, użytkownik i internetowe pająki.


Poniżej kilka istotnych informacji, które wpływają na pozycjonowanie strony internetowej SEO on-site, a nie znalazły się na infografice:

 • powracający użytkownicy
 • czas spędzony na stronie
Jakość udostępnianych treści. Może się to wydawać nudne, bo wszyscy powtarzają to samo, ale dzięki dobrym materiałom osobiście wpływasz na elementy premiowane przez Google;
innymi słowy, dobry materiał nikomu nie zaszkodzi, może jedynie pomóc w podniesieniu Twojej pozycji.
Zachęcaj do komentarzy, teksty z dużą ilością komentarzy są postrzegane przez wyszukiwarki jako wartościowe i ważne, zatem zachęcam wszystkich do komentowania i merytorycznej dyskusji.


ps. niestety, nie udało mi się umieścić niepociętej infografiki, za cholerę nie wiem dlaczego rozmiar się nie dopasował więc umieszczam tu linka jeśli kogoś to zaciekawi :D